Grafik czasu pracy online. Zgodne z Kodeksem Pracy.
Bez nadgodzin i przynoszące do 50% oszczędności

Oto 3 sposoby jak optymalizować koszty pracy przy układaniu grafików pracowniczych.

2016-08-09

Koszty pracy stanowią zwykle najpoważniejszy wydatek w P&Lu przedsiębiorstwa. Firmy próbują ciąć koszty jak mogą, a raczej - jak potrafią – np. poprzez zawieranie umów śmieciowych. Tymczasem nie tędy droga. Oto 3 sposoby jak optymalizować koszty pracy przy układaniu grafików pracowniczych:
• Pracuj w programie do tworzenia grafików Grafik Optymalny – zaoszczędzisz swój czas poświęcony na grafik pracowniczy i dodatkowe czynności związane z planowaniem czasu pracy – jak listy obecności, ewidencje czasu pracy czy plany urlopowe – a tym samym koszty.
• Unikaj kosztownych nadgodzin – nic tak nie podnosi kosztów pracy jak one. Wszystkie nadgodziny są dodatkowo płatne 50% lub 100% w zależności od typu. Staraj się więc tak tworzyć grafik pracowniczy tak, by nie dochodziło do ich pojawiania się. Wyliczanie nadgodzin bywa jednak skomplikowane i często osoby tworzące grafik pracowniczy nie są świadome ich powstawania – szczególnie w równoważnym systemie czasu pracy. Rozwiązanie – program do tworzenia grafików. Grafik Optymalny oznaczy wszystkie zmiany powodujące nadgodziny i pozwoli zmodyfikować grafik pracowniczy tak, aby ich uniknąć.
• Dostosuj ilość pracowników do czynników zewnętrznych. Najefektywniej planować w taki sposób, aby liczba pracowników w danym czasie była zgodna z zapotrzebowaniem np. ilością klientów, których mają obsłużyć – w przypadku sklepów, urzędów, call center itd. Nie mamy wówczas kolejek lub odwrotnie – pracowników siedzących bezczynnie. Oba warianty powodują stratę dla firmy – odpływ zniecierpliwionych klientów lub zmarnowane pieniądze wydane na nieefektywnie spędzone roboczogodziny. Stworzenie takiego grafiku pracowniczego nie jest proste, ale i tutaj pomoże Ci Grafik Optymalny.