Program do planowania urlopów oraz wnioski urlopowe online

Znasz to? Wszyscy są na urlopie i nie ma kto pracować, nie masz kontroli nad planowaniem urlopów, toniesz w papierach…
Program do urlopów sprawi, że łatwo i z sensem zaplanujesz urlopy oraz uwolnisz się od papierologii dzięki wygodnemu elektronicznemu obiegowi wniosków urlopowych!

Program do urlopów sprawi, że:

Zaplanujesz urlopy pracowników w taki sposób, aby nie brakło Ci rąk do pracy.

 • Wygodny interfejs graficzny sprawi, że łatwo zaplanujesz dokładnie tyle urlopu ile powinieneś oraz we właściwym terminie, tak by urlopy pracowników nie nakładały się na siebie, ani nie były udzielane wtedy, kiedy nie jest to możliwe.
 • Plan urlopów może zostać zmieniony w wybranym czasie.
 • Masz możliwość wyeksportowania planu do Excela. Taki kalendarz urlopów możesz też wydrukować.
 • Program do planowania urlopów online przypomni pracownikowi o nadchodzącym urlopie.
 • Planowanie urlopów w systemie jest szybkie i wygodne, a zarządzanie urlopami efektywne.
 • Program ułatwiający planowanie urlopów to “must-have” każdej nowoczesnej firmy, wygodne planowanie urlopów wpływa na zadowolenie z pracy managerów.

Zaplanowane urlopy przeniosą się do bieżących grafików.

 • Nie musisz oznaczać urlopu na grafiku, po akceptacji wniosku nieobecność pracownika sama się tam przeniesie.
 • Godziny urlopów poszczególnych kategorii (urlop wypoczynkowy, urlop na żądanie, urlop dodatkowy, urlop okolicznościowy i inne) zostaną podliczone w raportach i na karcie ewidencji czasu pracy.

Uzyskasz informację o tym, ile przysługującego urlopu wykorzystał pracownik, a po zakończeniu roku ile urlopu zaległego pozostało do wykorzystania. Z nami bieżąca ewidencja urlopów przestanie być problemem.

 • Program do urlopów zapewni Ci bieżącą kontrolę nad stanem urlopu.
 • Nasz program do ewidencji urlopów da Ci do dyspozycji wiele raportów przedstawiających wymiar urlopu, ilość dni urlopu udzielonego i pozostałego do wykorzystania.
 • Pozyskasz dodatkowe dane jak kwota rezerwy urlopowej, procent udzielonego urlopu wypoczynkowego względem wymiaru oraz planu urlopów.
 • Program do urlopów jest dostępny również dla Twoich pracowników, każdy pracownik może sam sprawdzić ile urlopu pozostało mu do wykorzystania.

Możesz wprowadzać urlopy wypoczynkowe, w tym “na żądanie” oraz inne urlopy np. urlop okolicznościowy, opieka.

 • Możesz wnioskować lub wprowadzać urlopy wszystkich kategorii określonych w przepisach, w tym nowe typy wprowadzone w roku 2023 tj. urlop opiekuńczy z art. 173 KP oraz urlop z powodu działania siły wyższej z art. 148 KP.
 • Możesz wnioskować lub wprowadzać urlopy dodatkowe jakie funkcjonują w firmie, a nie wynikają z przepisów.

Unikniesz zbędnej papierologii dzięki wnioskom urlopowym online - pracownik składa wniosek do akceptacji przełożonego w systemie.

 • Wnioski urlopowe online redukują ilość papieru zużywanego w Twojej firmie.
 • Program do planowania urlopów pozwala na wnioskowanie o urlop każdej kategorii.
 • Możliwa jest dwustopniowa akceptacja wniosku. Obieg wniosków urlopowych w systemie jest możliwy do konfiguracji.

Będziesz miał wszystko pod kontrolą. Otrzymasz powiadomienia e-mail o wysłaniu wniosku, akceptacji lub odrzuceniu.

 • Elektroniczny wniosek urlopowy możesz wysłać z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu - tablet, telefon, smartfon.
 • Status wniosku zobaczysz w systemie oraz zostaniesz poinformowany e-mailem o jego wpłynięciu, akceptacji lub odrzuceniu.
 • Możesz pobrać raport zestawiający wszystkie wnioski urlopowe w firmie i ich statusy i tym samym sprawdzić, czy zarządzanie wnioskami urlopowymi przebiega prawidłowo.
 • Elektroniczny obieg dokumentów znacznie przyspiesza pracę.

Najczęściej zadawane pytania

Akceptantem urlopu w programie do urlopów, tak jak i w przypadku wersji papierowej, jest bezpośredni przełożony pracownika lub niezależny akceptant, którego można wskazać w kartotece pracownika.

Przepisy nie regulują formy składania wniosku urlopowego, jest ona uzależniona od regulacji wewnątrzzakładowych. Wprowadzenie wniosków urlopowych w formie elektronicznej skraca czas akceptacji urlopu, likwiduje czynności administracyjne oraz eliminuje konieczność magazynowania fizycznych dokumentów.

Nie ma potrzeby druku wniosków urlopowych składanych elektronicznie.

Forma składania wniosku urlopowego jest uzależniona od przepisów wewnątrzzakładowych, co oznacza, że wprowadzenie ich elektronicznej wersji wymaga zawarcia informacji w regulaminie pracy lub wymaga stosownego obwieszczenia.

Planowanie urlopów jeszcze nigdy nie było tak łatwe!

Testuj nasz program do urlopów za darmo przez 30 dni i przekonaj się, że kontrola nad obiegiem wniosków urlopowych może być banalnie prosta!

Już 1720 firm skorzystało z GrafikOptymalny.pl

Nasi klienci:

"Mam pewność, że grafiki pracy w 28 sklepach są zgodne z Kodeksem Pracy. Bardzo ważne jest też dla nas wsparcie dedykowanego nam opiekuna."

Gabriela Semeniuk, kierownik Działu People, Flying Tiger Copenhagen

"Bardzo dobry program. Zdecydowanie ułatwia pracę - tworzenie grafików dopasowanych do potrzeb i rozliczanie godzin. Intuicyjny. Łatwy kontakt z opiekunem z firmy, który szybko i sprawnie wyjaśnia wszystkie wątpliwości. Firma otwarta na sugestie. Sam program cały czas się rozwija i powstają kolejne przydatne moduły."

Lidia Łukasiak, New Business Manager, North Food Polska S.A.