Audyt czasu pracy

Znasz to? Prowadzisz firmę, zarządzasz pracownikami lub rozliczasz czas pracy. Nie jesteś pewien, czy robisz to właściwie, bo nie jesteś biegły w zawiłych przepisach. Obawiasz się kontroli z Państwowej Inspekcji Pracy, nałożenia kar i innych kłopotów. Być może masz też wrażenie, że grafiki planowane są nieprawidłowo pod kątem alokowania roboczogodzin względem potrzeb biznesowych firmy, czy liczba pracowników jaką zatrudniasz nie jest optymalna.
Audyt czasu pracy pracowników to weryfikacja poprawności planowania, rejestrowania, rozliczania i dokumentowania czasu pracy. Otrzymasz raport, który wskaże nieprawidłowości wraz z rekomendacjami działań naprawczych.

W ramach audytu czasu pracy otrzymasz:

Czas pracy – audyt profesjonalny.

  • W ramach audytu czasu pracy pracowników sprawdzimy Twoje grafiki czasu pracy, dokumenty potwierdzające czas pracy oraz karty ewidencji czasu pracy.
  • Zweryfikujemy poprawność powyższych względem przepisów Kodeksu Pracy i regulaminów wewnętrznych.
  • Dodatkowo sprawdzimy, czy liczba pracowników jest dostosowana do ilości pracy do wykonania.

Raport z audytu czas pracy.

  • Po przeprowadzeniu audytu czasu pracy pracowników otrzymasz raport, który wskaże listę niezgodności względem przepisów Kodeksu Pracy i wewnętrznych regulacji.
  • Otrzymasz również rekomendacje tj. listę działań jakie możesz podjąć, aby usunąć problemy z przeszłości oraz prawidłowo prowadzić czas pracy.

Dlaczego warto zdecydować się na audyt czasu pracy?

Audyt czasu pracy wykonany przez profesjonalistów, pozwoli Ci zweryfikować, czy w obszarze czasu pracy Twoja firma działa właściwie. To pozwoli Ci spać spokojnie, nie myśląc o grzywnach z PIP, sądach pracy itd. Jeśli zastanawiasz się, czy nie marnujesz godzin pracy planując je w godzinach, kiedy nie ma potrzeby, lub czy poziom zatrudnienia jest odpowiedni, to również audyt da Ci odpowiedź. Nie zwlekaj i umów się na wstępną rozmowę!

Najczęściej zadawane pytania

Audyt czasu pracy warto zrobić zawsze, kiedy podejrzewasz, że ten obszar nie był lub nie jest prowadzony prawidłowo. Jeśli bowiem Twój personel nie jest biegły w przepisach czy dostatecznie skrupulatny, istnieje ryzyko, że pojawią się problemy z PIP czy roszczenia ze strony pracowników w związku z nieprzestrzeganiem praw pracowniczych. Jeśli spodziewasz się kontroli z PIP lub zostałeś ukarany grzywną warto zrobić dokładny audyt i wdrożyć rekomendacje.

Koszt audyt czasu pracy pracowników zależy od ilości dokumentów jakie podlegają kontroli. Dokładną cenę uzyskasz po rozmowie z naszym konsultantem i wtedy podejmujesz decyzję co do współpracy z nami. Wycena jest bezpłatna.