Grafik pracy w sklepie: terminy, obowiązki i ich czasochłonność

W uzupełnieniu do samouczka tworzenia grafiku pracy w sklepie, dziś wskażemy i szczegółowo opiszemy zadania stojące przed osobą, która musi stworzyć grafik pracy w sklepie. Wskażemy konkretne terminy wykonania tych zadań oraz ich czasochłonność w różnych narzędziach.

Grafik pracy w sklepie na osi czasu

Zerknij na grafikę poniżej. Przedstawia ona cały proces realizacji grafiku pracy w sklepie - od grudnia poprzedzającego roku, aż do miesiąca następującego po tym, na który tworzysz grafik pracy. Na zaprezentowanej grafice znajdziesz skrócone komentarze oraz estymowane czasy wykonania poszczególnych zadań dla firmy z 20 pracownikami. Zwróć uwagę na to, że czas poświęcony zawsze zależy od liczby pracowników. Im więcej osób zatrudniasz, tym więcej czasu należy zarezerwować na tworzenie grafiku pracy, niezależnie jakiej metody używasz. 

Grafik pracy w sklepie - cykl tworzenia

W kilku kolejnych akapitach znajdziesz pełną informację na temat każdego z kluczowych terminów tworzenia grafiku pracy w sklepie.

Grudzień poprzedzającego roku

W tym okresie tworzysz roczne plany urlopowe (tylko tam, gdzie jest obowiązek ich tworzenia). Jeśli korzystasz z Excela, spędzisz nad tym około jednego dnia roboczego. Z Grafikiem Optymalnym zmieścisz się w jednej godzinie. 

Do 18. dnia poprzedzającego miesiąca

Do tego dnia zbierz prośby do grafiku pracy od pracowników (wskazanie ewentualnych dni, w których osoba chce mieć wolne lub pracować w określonych godzinach). Wykonanie tego zadania zajmie Ci około 2 godzin w Excelu. W Grafiku Optymalnym nie musisz poświęcać ani chwili - program zrobi to automatycznie. 

Do 20. dnia poprzedzającego miesiąca

Zweryfikuj plany urlopowe lub zaplanuj urlopy, jeśli odpowiedni plan nie istnieje. Na to zadanie zarezerwuj ok. 1 godziny, jeśli korzystasz z Excela lub 5 minut, jeśli zdecydowałeś się na Grafik Optymalny.

Do 23. lub 24. dnia poprzedzającego miesiąca

Utwórz grafik. W Excelu zajmie Ci to około 12 godzin, natomiast w Grafiku Optymalnym - około 2 godzin. W 23. lub 24. dniu miesiąca podaj grafik do wiadomości pracowników, aby dotrzymać wymogu ogłoszenia grafiku minimum 7 dni przed rozpoczęciem miesiąca, na który tworzony jest grafik. Jeśli korzystasz z Excela, wydrukuj i wywieś grafik pracy. Jeśli korzystasz z Grafiku Optymalnego, poinformujesz pracowników jednym kliknięciem. 

Pierwszy - ostatni dzień miesiąca

Wykonaj grafik i na bieżąco uzupełniaj go o spóźnienia, zwolnienia lekarskie, urlopy na żądanie i okolicznościowe, zmiany godzin rozpoczęcia i końca pracy oraz informowanie pracowników o zmianach. Możesz spędzić nad tym nawet do 20 godzin, jeśli grafiki pracy tworzysz w Excelu, natomiast w naszym programie wszystkie te zmiany załatwisz jednym kliknięciem (przeniesienie zarejestrowanych wejść i wyjść, automatyczne powiadomienie pracowników o zmianach w grafiku).

1. dzień następnego miesiąca

Podsumuj liczbę godzin przepracowanych, nocnych, urlopowych, chorobowych i nadgodzin wszystkich typów do celów ewidencji oraz naliczenia wynagrodzeń. Excel - 8 godzin. W Grafiku Optymalnym - automatycznie.

(Kadry) Od 2. do 9. dnia następnego miesiąca

Przenieś godziny z podsumowania do programu płacowego do wypłaty wynagrodzeń. W Excelu zajmie to 4 godziny, a nasz program zrobi to za Ciebie.

Grafik Optymalny a inne narzędzia

Sprawdź, jakie możliwości mają różne narzędzia do tworzenia grafików pracy. 

grafik pracy w sklepie przykladowy grafik excel podsumowanie

Jak wygląda grafik pracy wygenerowany w GrafikOptymalny.pl?

Odpowiedź poniżej.

grafik pracy w sklepie przykladowy grafik excel podsumowanie

Oceń artykuł

słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *