Program "Cyfrowa gmina" a Grafik Optymalny

Pandemia COVID-19 w znacznej większości branż pokazała jak ważne i istotne jest wprowadzenie cyfrowych narzędzi zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach. Aby wyjść naprzeciw tym potrzebom, powstał projekt Cyfrowa Gmina który ma za zadanie wesprzeć instytucje samorządowe w rozwoju cyfrowym. Jednym z celów jest również zarządzanie pracą zdalną która okazała się być szczególnie istotna w czasie lockdownu.  W poniższym artykule wyjaśniamy, czym dokładnie jest program Cyfrowa Gmina i zakup jakich rozwiązań warto rozważyć w ramach projektu.

Program Cyfrowa gmina — najważniejsze informacje 

Program Cyfrowa Gmina finansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach React-EU i skierowany jest do wszystkich gmin (miejskich, miejsko-wiejskich, wiejskich) w Polsce.  Środki pozyskane z projektu Cyfrowa Gmina mogą zostać wykorzystane na zakup odpowiedniego sprzętu IT czy oprogramowania i licencji, które m.in umożliwią pracownikom pracę zdalną. W ramach programu gminy otrzymają dofinansowanie w formie grantu do 100% wydatków kwalifikowanych. Minimalna wysokość grantu dla jednej gminy to 100 000 zł, natomiast najwyższe dofinansowane to 2 000 000 zł

Cyfrowa gmina

Zasady konkursu

Zgodnie z regulaminem, konkurs podzielony był na trzy rundy, do których były przypisane poszczególne gminy. Lista gmin przypisanych do poszczególnej rundy była zamieszczona w dokumentacji konkursowej w dniu uruchomienia każdej rundy. W wyznaczonych dniach gminy miały możliwość złożenia wniosku o przyznanie Grantu który wypełniano za pomocą generatora wniosków grantowych. 

W styczniu oraz lutym opublikowano aktualizację listy gmin z I, II oraz III naboru z pozytywną opinią wniosku. Wszystkie wymienione gminy otrzymały dofinansowanie na zakup rozwiązań poprawiających cyberbezpieczeństwo i cyfryzację rozwiązań wewnętrznych. 

Rozwiązania kwalifikujące się do projektu Cyfrowa Gmina

Każda z gmin która uzyskała Grant, ma obowiązek wykorzystać go na zakup narzędzi, które wspierają cyfryzację gminy. Jest to zatem świetna okazja na wdrożenie narzędzi umożliwiających pracę zdalną, bazujących na nowoczesnych, cyfrowych technologiach. 

Jednym z wyzwań przy pracy zdalnej stanowi jej ewidencjonowanie i rozliczenie oraz w zasadzie wszystkie procesy związane z czasem pracy jak np. składanie wniosków o urlop.
Dzięki wdrożeniu Grafiku Optymalnego, pracownicy gmin w przypadku pracy zdalnej będą mogli z każdego urządzenia z dostępem do internetu wysłać wniosek urlopowy, przejrzeć swoje plany urlopowe, zweryfikować ilość przepracowanych godzin, a także zarejestrować swój czas pracy, aby umożliwić Kadrom jego rozliczenie. Wszystkie operacje odbywają się elektronicznie, nie wymagają więc przyjazdu do pracy w celu załatwienia swoich spraw związanych z pracą.

Podsumowanie

Cyfrowa Gmina to szansa na dla wielu gmin na poprawę komfortu pracy, optymalizację kosztów, poprawę komunikacji wewnętrznej i wiele innych. 

Jeśli zastanawiasz się, czy Grafik Optymalny sprawdzi się w Twojej gminie, załóż bezpłatne konto i sprawdź wszystkie funkcjonalności systemu. Możesz także umówić się na bezpłatną i niezobowiązującą demonstrację systemu podczas której opowiemy więcej o rozwiązaniu i podpowiemy jakie funkcjonalności mogą wpłynąć na usprawnienie codziennej pracy gminy. 

Wybierz najlepszy dla siebie sposób testowania Grafiku Optymalnego i sprawdź wszystkie jego możliwości!

program do grafików online

Oceń artykuł

słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *