Darmowy plan urlopów [Excel] na 2018 rok

Plan urlopów to jeden z najważniejszych dokumentów firmie. Tworzenie go jest obowiązkiem prawnym. Łatwo popełnić błąd.

Poniżej kilka podstawowych informacji:
Plan urlopów tworzony jest obowiązkowo w firmach, w których działa organizacja związkowa. Jeśli Twoja organizacja się do takich nie zalicza, powinieneś mimo wszystko przeanalizować wszystkie plusy, które przemawiają za tworzeniem planów urlopowych. W praktyce będzie ich sporo! Jedną z zalet jest np. wcześniejsze zaplanowanie urlopów dwutygodniowych (zgłoszenie ich na ostatnią chwilę może spowodować nie lada zamieszanie, a przede wszystkim brak rąk do pracy). Warto do takich sytuacji przygotować się dużo wcześniej i stworzyć w tym celu plan urlopów.
– Pod koniec roku kalendarzowego, powinieneś zbierać informację od pracowników na temat koncepcji dni wolnych, bowiem plan urlopów powinieneś utworzyć najpóźniej w ostatnim dniu roku, który poprzedza wejście w życie tego planu.
– Pamiętaj o urlopie na żądanie. Plan urlopów wypoczynkowych powinien być pomniejszony o 4 dni, których pracownik nie powinien planować.
Urlopy muszą być ułożone w sposób przemyślany, a terminy nie powinny się na siebie nakładać. W przeciwnym razie, możesz mieć problem z ilością obsady.
– Pamiętaj, że plan urlopów jest wiążący. Jeśli Twój pracownik poprosi Cię o zmianę – musi być ona poparta ważnym powodem. Odwrotna sytuacja wygląda podobnie. Jeśli musisz przełożyć urlop pracownika, powinieneś mieć ku temu niepodważalny motyw.
– Plan urlopów wypoczynkowych nie powinien opiewać o miesiące, które cechują się największą ilością pracy. Warto o tej zasadzie poinformować pracowników odpowiednio wcześnie – jeszcze przed składaniem planu urlopów.

Prezentujemy Ci plan urlopów w excelu. Przygotowaliśmy go specjalnie dla Ciebie. Poniższy planu urlopów jest przejrzysty, tak abyś mógł z łatwością z niego korzystać! Jeśli chcesz, kliknij przycisk i pobierz gotowy arkusz.

excel plan urlopów 2018 grafik pracy

Kliknij poniżej, aby pobrać plik.