Najważniejsze zasady tworzenia grafików pracy

Jeśli po przeczytaniu pierwszego artykułu stwierdzasz, że musisz tworzyć harmonogram pracy, to niniejszy artykuł jest dla Ciebie. Wskażemy wybrane zasady, którym musi pozostać wierny każdy grafik pracy. Te najważniejsze zasady tworzenia grafików pracy pochodzą z naszego darmowego poradnika: "19 zasad dobrych grafików pracy", który udostępnimy Ci pod koniec tego artykułu.

Oto najważniejsze zasady tworzenia grafików pracy.

#1: Zwróć uwagę na zazębiające się zmiany.

Jeśli planujesz pracę zmianową, zwróć uwagę na zazębiające się zmiany. Zastanów się czy jest to konieczne (bo pracownicy muszą przekazać sobie zmianę). W momencie zazębienia będziesz miał pracowników z obu zmian i trzeba wówczas zwrócić szczególną uwagę, by każdy z nich miał przydzielone zadania i nie spadła wydajność.

#2: Unikaj pracy w godzinach nocnych.

Jeśli to możliwe unikaj pracy w godzinach nocnych. Te godziny są dodatkowo płatne - 20% stawki godzinowej minimalnego wynagrodzenia. W zależności od miesiąca do każdej godziny nocnej musisz dopłacić od 2,10zł do 2,43zł.

#3: Nie łam wytycznych Kodeksu Pracy.

Nigdy nie łam wytycznych Kodeksu Pracy w zakresie czasu pracy. Grozi za to kara od 1 000zł do 30 000zł.

#4: Przemyśl poziom zapotrzebowania na pracowników w czasie.

Przemyśl kwestię ilości pracowników w czasie. Zastanów się jaką ilość pracy należy wykonać w różnych godzinach i porach dnia.  Na tej podstawie określ ilu pracowników będziesz potrzebował(a) do wykonania konkretnych zadań w określonym czasie. Weź również pod uwagę swój plan urlopowy, a jeśli jeszcze go nie masz, to przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak to zrobić. 

#5: Przestrzegaj wymogów dot. odpoczynków.

Pamiętaj, że pracownikowi w każdej dobie pracowniczej należy się co najmniej 11 godzin odpoczynku.

Wskazane zasady to tylko część wszystkich wymogów, które musisz spełnić tworząc harmonogramy pracy.

Aby zapoznać się ze wszystkimi 19 zasadami i zabezpieczyć się przed kosztownymi błędami, pobierz nasz bezpłatny poradnik. Udanej lektury!

obrazek3

   Pobierz darmowy poradnik

 

Oceń artykuł

2 votes, average: 1,00 out of 52 votes, average: 1,00 out of 52 votes, average: 1,00 out of 52 votes, average: 1,00 out of 52 votes, average: 1,00 out of 5 (2 głosów, śrenia: 1,00 / 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *