Jakie korzyści w codziennej pracy przynosi system raportowania?

System do raportowania to praktyczne narzędzie, którego rozbudowaną funkcjonalność doceni każda firma. Raportowanie to zadanie, które może wykonać za nas profesjonalny, w pełni zautomatyzowany i spersonalizowany system raportowania. Sprawdźmy, jaką funkcjonalność posiada profesjonalny system raportowy oraz jakie korzyści można osiągnąć, wdrażając go w firmie!

Na czym polega raportowanie pracy?

Sprawozdawczość wewnętrzna to podstawa funkcjonowania każdej firmy. Raportowanie nie jest jednak jedynie obowiązkiem, lecz bardzo przydatnym elementem codziennej pracy w każdym biznesie.

Systematyczne generowanie raportów zapewnia lepszą kontrolę nad czasem pracy pracowników (raport pracy pracownika) i urządzeń (raport czasu pracy sprzętu), firmowymi wydatkami, produkcją i wieloma innymi obszarami funkcjonowania przedsiębiorstwa. Umożliwia ponadto szybką reakcję na wszelkie nieprawidłowości oraz uzyskanie natychmiastowego dostępu do informacji o czasie pracy, jej kosztach oraz pracownikach.

Dlaczego warto wdrożyć system raportowy?

Wszystkie korzyści związane z raportowaniem pracy można osiągnąć za pomocą jednego narzędzia – jest nim Grafik Optymalny. Jego funkcjonalność pozwala nie tylko na przygotowywanie w pełni zgodnych z Kodeksem Pracy grafików, lecz także na raportowanie różnych aspektów pracy. Grafik Optymalny oferuje dostęp do wielu raportów, które mogą zostać zapisane w formie pliku .xlsx jak i może eksportować dane do baz danych oraz data warehouse, dla narzędzi do raportowania klasy Business Intelligence (np. Power BI), w których mogą być łączone z danymi z innych systemów jak POS, ERP.

System do raportowania pozwala na prowadzenie ewidencji czasu pracy. Przygotowuje raport godzin pracy za wybrany okres z uwzględnieniem godzin przepracowanych, nadgodzin, godzin nocnych, urlopów, zwolnień chorobowych w wybranym czasie. Dostarcza także informacji na temat błędów w grafikach, pozwalając na ich zlokalizowanie i wyeliminowanie.

Grafik Optymalny informuje także o kosztach pracy, ukazując wydatki związane z utrzymaniem pracowników łącznie i z podziałem na konkretne kategorie (m. in. czas pracy, urlopy, zwolnienia chorobowe, szkolenia itp.). Pozwala to na weryfikację produktywności, Ekwiwalentu Pełnego Czasu Pracy (FTE) i Kluczowych Wskaźników Efektywności (KPI).

System raportowania dostarcza także istotnych z punktu widzenia firmy danych o jej pracownikach – raport zatrudnienia pokaże, od kiedy dana osoba jest zatrudniona w firmie i na jakich warunkach, jakie posiada uprawnienia oraz zapewni wgląd w rotację personelu w skali roku oraz poszczególnych miesięcy.

Raport urlopów pozwoli natomiast na kontrolowanie obiegu wniosków urlopowych, ukaże procentowe zestawienie urlopów pod względem wymiaru i planu pracy oraz umożliwi lepsze i efektywniejsze planowanie urlopów. To wszystko i jeszcze więcej można osiągnąć, wdrażając Grafik Optymalny i korzystając z dostarczanych przez niego raportów.

Grafik Optymalny to narzędzie, które usprawni proces raportowania zarówno w małej jak i dużej firmie, niezależnie od branży. Już teraz przetestuj jego funkcjonalność – pierwszy miesiąc jest darmowy!

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Oceń artykuł

słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.