Dobry grafik pracy na styczeń 2019

Kolejny miesiąc, kolejny grafik pracy. To już styczeń 2019. Po świątecznym szaleństwie czas powrotu do normalnego trybu pracy. Zastanawiasz się, co wziąć pod uwagę, aby zaplanować dobry grafik pracy na styczeń 2019? Dowiesz się jeśli przeczytasz ten artykuł.

  • W styczniu 2019 mamy aż 176 godzin pracy. Osoba zatrudniona na ½ etatu musi wypracować adekwatnie 88 godzin, a na ¼ 44 godziny.
  • Niezależnie od wymiaru etatu i systemu czasu pracy, musisz zapewnić co najmniej 9 dni wolnych. Dzień 1 i 6 stycznia są dniami ustawowo wolnymi od pracy, poza pewnymi wyjątkami, które znajdziesz tutaj, nie planuje się pracy w ten dzień.
  • Styczeń dla większości przedsiębiorstw jest pierwszym miesiącem okresu rozliczeniowego, niezależnie od jego długości. Oznacza to, że tydzień w tym okresie trwa od wtorku do poniedziałku. W ramach tak ustalonego tygodnia musisz udzielić pracownikowi nieprzerwanego odpoczynku tygodniowego.

  • Zazwyczaj pierwszy tydzień stycznia bywa jeszcze okresem świąteczno-noworocznych urlopów. Nie dotyczy to handlu, bo jest to czas wyprzedaży. Jeśli więc planujesz pracę dla sklepu musisz mieć wszystkie ręce na pokładzie w tym czasie. Jeśli zastanawiasz się, jak planować czas pracy, koniecznie przeczytaj ten wpis
  • Jeśli jesteś kierownikiem sklepu pamiętaj, że od tego roku niedziela handlowa jest tylko jedna w miesiącu. W styczniu 2019 jest to 27 styczeń. Zapewnij więc najmocniejszą obsadę na soboty, zwłaszcza jeśli Twój sklep znajduje się w centrum handlowym.
  • Jeśli jesteś kierownikiem restauracji lub parku rozrywki zapewnij większą obsadę na niedziele niehandlowe - ludzie muszą jakoś zapełnić czas, zatem możesz spodziewać się większej liczby klientów.
  • Jeśli planujesz pracę dla hotelu lub innego miejsca związanego z turystyką (zwłaszcza górską), weź pod uwagę zwiększone zapotrzebowanie na pracę w styczniu, które wynika z obsługi turystów. Niektóre województwa zaczynają w styczniu ferie zimowe. Obserwuj prognozę pogody, bo obecność śniegu ma tu kluczowe znaczenie.
  • Ukończony grafik pracy na styczeń 2019 podaj do wiadomości pracowników najpóźniej 24 grudnia.

Pamiętaj też, że odpowiedni grafik pracy pomoże Ci obniżyć koszty pracy i uniknąć nałożenia kar przez PIP! Umów się na rozmowę i przekonaj się, że możesz łatwo zmniejszyć koszty swojej działalności, zmniejszyć ryzyko płacenia kar i poprawić wyniki finansowe! Sprawdź, jak Grafik Optymalny pomoże zadbać Ci o wizerunek firmy.

wyprobuj za darmo grafik pracy

 

Oceń artykuł

słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *