Grafik pracy na marzec 2023

Wiesz, że w marcu jest najwięcej godzin do przepracowania w roku 2023? Dla osoby układającej grafik na marzec 2023 to dobra wiadomość. Do zaplanowania są aż 23 dni robocze. Czy w grafiku na marzec należy uwzględnić specyficzne okoliczności? Na co pownni zwrócić uwagę managerowie planujący czas pracy w poszczególnych branżach? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Tak jak wspomniałam na wstępie norma godzinowa dla osoby zatrudnionej na 1,0 etatu wynosi w marcu 2023 aż 184 godziny. Osoba zatrudniona na 0,5 etatu musi przepracować 92 godziny, na ¾ etatu 138 godzin, a na ¼ 46 godzin.

Dni pracujących jest 23, a wolnych 8.

Jeśli planujesz czas pracy obejmujący noce, to zwróć uwagę, że dnia 26 marca jest zmiana czasu z zimowego na letni. O godzinie 2:00 przestawiamy zegarki na 3:00. Tym samym zmiana nocna będzie faktycznie o godzinę krótsza.

Właściciele i kierownicy sklepów muszą zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim na Dzień Kobiet, przypadający 8 marca. To święto skłania do zakupów w sklepach z bielizną, drogeriach i kwiaciarniach. Tym samym, aby doświadczenie zakupowe klienta było wspaniałe w okresie poprzedzającym to święto, trzeba zwiększyć liczbę pracowników na zmianach.

Z kolei osoby planujące grafiki pracy w sklepach spożywczych niech wzmocnią obsady z końcówką marca, ponieważ zaczną się już zakupy na Święta Wielkanocne.

8 marca to dzień, który z pewnością przyniesie zwiększone przychody w gastronomii. Kawiarnie i restauracje muszą mieć w ten dzień więcej personelu, bo z pewnością klientów chcących w specjalny sposób uczcić to święto będzie sporo.

Managerowie w hotelach mogą odetchnąć. Ferie zimowe będą już tylko wspomnieniem, a sezon letni jeszcze daleko przed nimi. Tym samym w marcu obsada zmian może być mniejsza niż zazwyczaj. Jest to też dobry czas na udzielenie urlopów wypoczynkowych. Jeśli jesteś managerem w hotelu to pamiętaj, aby obserwować ilość rezerwacji i dostosować do tego obsadę zmian poszczególnych działów hotelu.

Ukończony grafik pracy podaj do wiadomości pracowników najpóźniej 21 lutego. Najwygodniej jest to zrobić online, wówczas z grafikiem będą mogły się zapoznać osoby, które tego dnia mają wolne.

WYPRÓBUJ ZA DARMO

grafik pracy online

Oceń artykuł

słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.