Jak stworzyć dobry grafik pracy na luty 2019?

W lutym 2019 nie wypadają żadne dni świąteczne, ani inne okoliczności wpływające na grafik pracy na luty 2019 - na szczęście dla osób je tworzących.

W handlu luty to okres względnego spokoju po szaleństwie wyprzedaży. Przeczytaj ten artykuł, jeśli chcesz stworzyć dobry grafik pracowniczy na miesiąc luty 2019.

  • W lutym Twój pracownik pełnoetatowy ma do przepracowania 160 godzin, półetatowy 80, a zatrudniony na ćwierć etatu 40 godzin.
  • Dni wolnych jest 8. To jest absolutne minimum (w przypadku miesięcznego okresu rozliczeniowego).
  • Pierwszy dzień lutego to piątek. Tydzień w lutym trwa więc od piątku do czwartku. Jeśli więc w Twoim przedsiębiorstwie funkcjonuje 1-miesięczny okres rozliczeniowy to pamiętaj, aby udzielić odpoczynku tygodniowego właśnie w tym przedziale. Jeśli dłuższy, rozpoczynający się w styczniu, to przedział jest od wtorku do poniedziałku.
  • Luty w wielu branżach jest miesiącem udzielania niewykorzystanego urlopu za rok ubiegły. Jest tak zwłaszcza w tych firmach, w których zwiększone zapotrzebowanie na pracę jest w czwartym kwartale roku jak np. retail czy e-commerce. W tych branżach w tym czasie urlopów się nie udziela. Jest to bowiem okres wybitnie zakupowy, a kontynuację ma w styczniu podczas wyprzedaży.
  • Odwrotnie jest w turystyce, zwłaszcza górskiej. W lutym w większości województw wypadają ferie zimowe. Poza tym, jest jeszcze szansa na śnieg. Hotele, usługi i gastronomia w górach przeżywają oblężenie. Ilość pracowników do obsługi turystów powinna być adekwatna.
  • Sklepy z biżuterią, kwiaciarnie oraz inne oferujące asortyment walentynkowy w okolicy 14 lutego z pewnością będą miały sporo klientów.Pracowników też zatem powinno być więcej niż zazwyczaj. To samo dotyczy restauracji i kawiarni, gdzie pary będą chciały świętować swój dzień.
  • W lutym zakupy w niedzielę zrobimy tylko 24. Sklepy z pewnością będą miały więcej klientów niż w pozostałe dni, podobnie we wszystkie soboty. Personelu do sprzedaży powinno być więcej.
  • Grafik musisz ukończyć i przedstawić pracownikom najpóźniej 24 stycznia.

Pamiętaj też, że odpowiedni grafik pracy pomoże Ci obniżyć koszty pracy i uniknąć nałożenia kar przez PIP! Umów się na rozmowę i przekonaj się, że możesz łatwo zmniejszyć koszty swojej działalności, zmniejszyć ryzyko płacenia kar i poprawić wyniki finansowe! 

wyprobuj za darmo grafik pracy

Twój plan urlopów może wyglądać tak:

Oceń artykuł

słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *