Gastronomia po lockdownie - zalety korzystania z Grafiku Optymalnego

Pandemia i wprowadzony w jej wyniku lockdown szczególnie dotknął branżę gastronomiczną. Czasowe zamknięcie restauracji, ograniczenia związane z liczbą klientów, a także następująca po pandemii wysoka inflacja wymusiły na całej branży wprowadzenie istotnych zmian w zakresie zarządzania oraz szukania oszczędności w różnych kategoriach kosztowych, w tym w kategorii kosztów pracy. W dostosowaniu się do nowych realiów warto wspomóc się praktycznym narzędziem do planowania czasu pracy – Grafikiem Optymalnym. Dzięki niemu organizacja pracy w gastronomii stanie łatwiejsza, koszty personalne będą pod kontrolą, co jest niezwykle istotnie w obecnych realiach.

Sytuacja gastronomii po pandemii

Pandemia Covid-19 wywarła negatywny wpływ na funkcjonowanie branży gastronomicznej w Polsce. Według Rzeczypospolitej, ok. 90% restauracji w jej wyniku utraciła swoją płynność finansową. Ok. 20% firm z branży gastronomicznej i eventowej nie przetrwało kolejnych lockdownów i zostało zamkniętych. Te, które nadal działają, starają się dostosować do wciąż zmieniającej się sytuacji.

Mimo tego, że nic nie wskazuje na to, aby czekał nas kolejny lockdown, przed polską gastronomią pojawiają się wciąż nowe wyzwania. Obecnie gastronomia musi sobie radzić m.in. z wysoką inflacja i wzrostem cen produktów oraz mediów. Oprócz tego wzrosło minimalne wynagrodzenie za pracę, tym samym wzrosły koszty pracy. Z tych też względów kontrola wydatków jest kluczowa dla przetrwania biznesu gastronomicznego.

Grafik pracy gastronomii po lockdownie

Organizacja pracy w gastronomii powinna być dostosowana nie tylko do sezonu, ale także do bieżącej sytuacji ekonomicznej i społecznej. Pozwala to zarówno zaspokoić zainteresowanie usługami lokalu ze strony klientów, jak i ograniczyć wydatki związane z jego funkcjonowaniem w czasach obniżonego popytu. Przykładowy grafik pracy w restauracji, uwzgledniający wszystkie istotne czynniki, można stworzyć za pomocą Grafiku Optymalnego.

To dedykowane narzędzie, za pomocą którego możliwe jest planowanie czasu pracy oraz dostosowywanie liczby pracowników do aktualnego popytu na usługi lokalu wśród klientów. Grafik Optymalny pozwala na dostosowanie obsady do ilości klientów oraz dyspozycyjności pracowników (zazwyczaj spora część personelu stanowią osoby uczące się).

Korzystanie z jego funkcjonalności pozwala sprawować lepszą kontrolę nad budżetem firmy – dzięki niemu można skutecznie wyeliminować kosztowne nadgodziny, uniknąć przekroczenia założonej kwoty przeznaczonej na wypłaty, a tym samym strat finansowych. Program pozwala także na planowanie urlopów, wysyłanie wniosków oraz automatyczne rozliczanie czasu pracy.

Grafik Optymalny to narzędzie wprost stworzone dla branży gastronomicznej, która musi zatroszczyć się obecnie o jak najlepsze zarządzanie pracownikami, aby dzięki temu ograniczyć wydatki związane z prowadzeniem swojej działalności. Świetnie sprawdzi się szczególnie w obecnych realiach, kiedy właściwa organizacja pracy w gastronomii to swoiste być albo nie być dla wielu podmiotów z tej branży.

Jeżeli chcesz jeszcze sprawniej zarządzać swoim lokalem gastronomicznym, zapoznaj się bliżej z możliwościami, jakie oferuje Grafik Optymalny i zupełnie za darmo przetestuj jego funkcjonalność!

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Oceń artykuł

słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.