Grafik pracy na wrzesień 2018 - jak go ułożyć?

Grafik pracy na wrzesień 2018 w większości firm nie powinien przysporzyć problemów.

Sezon urlopowy się skończy i nie wypadają żadne święta ustawowo wolne od pracy. Mamy więc wszystkie ręce na pokładzie. W tym artykule podpowiemy Ci co wziąć pod uwagę planując grafik pracy na wrzesień 2018.

  • We wrześniu mamy zaledwie 20 dni pracujących. Pracownik pełnoetatowy musi przepracować więc 160 godzin, półetatowy 80 godzin, a zatrudniony na ćwierć etatu 40 godzin.
  • Dni wolnych wypada 10, pamiętaj o tym jeśli Twoja firma działa w miesięcznym okresie rozliczeniowym, w równoważnym systemie czasu pracy. Zaplanowanie 21 lub więcej dni pracujących naruszy przepis o przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy.

case study tiger

  • Jeśli Twoja firma funkcjonuje w miesięcznym okresie rozliczeniowym, wówczas tydzień kodeksowy rozpoczyna się w sobotę, a kończy w piątek. W każdym z takich tygodni powinieneś zapewnić 35-godzinny wypoczynek tygodniowy.
  • Jeśli okres rozliczeniowy jest półroczny lub kwartalny, z rozpoczęciem 1.07.2017, wówczas tydzień kodeksowy wypada w przedziale od niedzieli do soboty. 
  • 3 września rozpoczyna się rok szkolny. Można więc przypuszczać, że weekend poprzedzający i kolejne dni będa pod znakiem zakupów “back to school”. Jeśli więc Twoja firma oferuje adekwatny asortyment, możesz spodziewać się dużej liczby klientów. Wstaw w grafik odpowiednią ilość pracowników, aby sprostać ich obsłudze. Jeśli tego nie zrobisz, będą powstawać kolejki, a to nie służy biznesowi.

grafik pracy zasady pdf dokument grafik optymalny

  • We wrześniu wypadają 3 niedziele niehandlowe. Zakupy można zrobić tylko 2 i 30 września. Jeśli tworzysz grafiki w sklepie, zapewnij możliwie największą ilość pracowników w te niedziele, jak i w soboty poprzedzające niedziele niehandlowe. Weź to pod uwagę również wtedy, kiedy tworzysz grafik dla punktu gastronomicznego w centrum handlowym.
  • Wrzesień nadal sprzyja spacerom więc jeśli Twój biznes nie jest sklepem, a znajduje się na spacerowym szlaku, to zapewnij odpowiednią ilość pracowników w niedziele niehandlowe - na pewno będzie sporo klientów.
  • W turystyce wrzesień to końcówka sezonu. Dobry będzie jeszcze pierwszy weekend września będący przedłużeniem wakacji. Później możesz stopniowo ograniczać ilość pracowników na grafiku pracy, planować zasłużone po sezonie urlopy. Sprawdź, ile dni urlopu wypoczynkowego przysługuje pracownikowi na umowę o pracę.
  • Grafik pracowniczy na wrzesień 2018 opublikuj dla pracowników najpóźniej 24 sierpnia. 

Pamiętaj, że rejestracja czasu pracy to jedna z funkcjonalności naszego programu. 

Pamiętaj, że odpowiedni grafik pracy pomoże Ci obniżyć koszty pracy i uniknąć nałożenia kar przez PIP! Umów się na rozmowę i przekonaj się, że możesz łatwo zmniejszyć koszty swojej działalności, zmniejszyć ryzyko płacenia kar i poprawić wyniki finansowe!wyprobuj za darmo grafik pracy

Tak może wyglądać Twój grafik pracy!

grafik pracy program czas pracy kalendarz pracy podział pracy

Oceń artykuł

słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *