Dobry grafik pracy na lipiec 2018 - jak go stworzyć?

Grafik pracy na lipiec 2018 w większości przedsiębiorstw nie będzie należał do najłatwiejszych do ułożenia. Powodem nie będą dni świąteczne wolne od pracy, lecz sezon urlopowy, który na dobre rozpoczyna się w lipcu. W tym artykule opiszemy jakie czynniki musisz wziąć pod uwagę, aby stworzyć dobry grafik pracy na lipiec 2018.

  • W lipcu 2018 masz do zaplanowania aż 22 dni pracy, co oznacza, że osoba zatrudniona na pełny etat musi przepracować 176 godziny. Adekwatnie do tego osoba pracująca na ½ etatu ma do przepracowania 88 godzin, a na ¼ etatu 44 godziny.
  • Dni wolnych od pracy powinno być 9. Musisz o tym pamiętać w szczególności tworząc grafik pracy w systemie równoważnym.
  • 1 lipca to niedziela, więc tydzień w rozumieniu Kodeksu Pracy dla miesięcznego, kwartalnego (rozpoczynającego się w lipcu), jak i półrocznego okresu rozliczeniowego trwa od niedzieli do soboty. Taki układ tygodnia nie jest fortunny w kontekście odpoczynku tygodniowego dla firm pracujących 7 dni w tygodniu, bo udzielenie pracownikowi wolnego weekendu może nie zapewnić nieprzerwanego 35-godzinnego odpoczynku tygodniowego.
  • W czerwcu 2018 nie ma żadnych dni ustawowo wolnych od pracy.
  • Zła wiadomość dla handlu: w lipcu 2018 są aż 3 niedziele niehandlowe: 8, 15 i 22 lipca. Jeśli tworzysz grafik dla sklepu lub gastronomii w galerii handlowej możesz się spodziewać większej liczby klientów w soboty przed niedzielą niehandlową oraz w poniedziałek po - zwłaszcza w sklepach spożywczych. To powinno znaleźć odzwierciedlenie w zwiększonej liczbie personelu w tych dniach. Przeczytaj 10 porad, jak radzić sobie z ograniczeniem handlu w niedziele przy tworzeniu grafików pracy
  • W pozostałe niedziele, czyli 1 i 29 lipca również zapewnij więcej pracowników do obsługi niż zazwyczaj.Twój sklep z pewnością odwiedzą wtedy klienci, dla których niedziela jest jedynym możliwym dniem na zakupy.
  • Sezon urlopowy w pełni. Zobacz nasz artykuł o tym, jak poradzić z grafikiem pracy na lipiec 2018 w czasie wzmożonych urlopów wypoczynkowych.

case study tiger PDF

  • Dla przedsiębiorstw związanych z turystyką bądź mających ofertę wakacyjną lub skierowaną do turystów lipiec oznacza sezon w pełni. Jeśli planujesz grafik pracy w takiej firmie to pamiętaj, że teraz musisz zapewnić najmocniejszą obsadę, by sprostać obsłudze klientów. W przeciwnym razie grozi Ci utrata potencjalnych przychodów.
  • Ukończony grafik pracy na lipiec 2018 obwieść załodze najpóźniej 23 czerwca.

Pamiętaj, że odpowiedni grafik pracy na lipiec 2018 pomoże Ci usprawnić zarządzanie pracą i obniżyć koszty! Błędy w grafiku pracy mogą skutkować nałożeniem kar na pracodawcę przez PIP. Poznaj GrafikOptymalny.pl i zobacz jak ich uniknąć! grafik pracy

Tak może wyglądać Twój grafik na lipiec 2018

tooltip grafik pracy kalendarz czas pracy koszty pracy

 

Oceń artykuł

słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *