Jak zmieni się Kodeks Pracy w 2018 roku?

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o różnych zmianach w Kodeksie Pracy. Informacje tego typu wzbudzają sensację, bo najczęściej rzekome zmiany są niekorzystne albo dla pracodawcy - bo nakładają dodatkowe obowiązki lub wpływają na planowanie czasu pracy w taki sposób, że spowodować by to mogło zwiększenie kosztów pracy w przedsiębiorstwie, albo dla pracownika. Ostatnio sensację wzbudził sam wiceminister, prof. Marcin Zieleniecki. W wywiadzie, którego udzielił na łamach “Dziennika Gazety Prawnej” powiedział, że wymiar urlopu będzie mógł być wyższy lub niższy niż ten przewidziany w Kodeksie Pracy, jeśli tak byłoby ustalone w układzie zbiorowym (porozumienie między pracodawcą a związkiem zawodowym). W tym artykule dowiesz się, jak zmieni się Kodeks Pracy w 2018 roku.

Komentarz ministerstwa

Temat natychmiast podjęły media. Alarmowały, że niektórzy pracownicy będą stratni po wprowadzeniu zmian. W efekcie tych doniesień Elżbieta Rafalska - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - opublikowała komunikat, w którym oświadczyła, iż żadne zmiany nie będą mieć miejsca.

Przestroga na przyszłość

Takie sytuacje powodują, że przeciętny przedsiębiorca ma nie lada kłopot. Z jednej strony wypada śledzić, co mówią media, by odpowiednio wcześniej przygotować się do ewentualnych zmian pod kątem operacyjnym jak i finansowym, z drugiej strony nieprawdziwe informacje głosi sam minister. Zasad tworzenia grafików pracy i tak jest już bardzo dużo... Szum medialny sprawia, że nigdy nie ma pewności. Co w tej sytuacji zrobić?

Jeśli nie chcesz niepotrzebnie denerwować się szumem medialnym, śledź nas na Facebooku. Publikujemy tam pomocne informacje. 

Jeśli natomiast chcesz mieć pewność, że grafiki pracy w Twojej firmie będą zawsze zgodne z obowiązującą wersją Kodeksu Pracy bez poświęcania dodatkowego czasu, rozważ wypróbowanie naszego programu w swojej firmie.

Pamiętaj, to na nas spoczywa konieczność wbudowania wszystkich zasad tego obszernego aktu prawnego w program tak, aby wszyscy nasi Klienci, w tym bardzo duże firmy, np. Hotele Radisson Blu czy Flying Tiger Copenhagen, mogli w spokoju i szybko tworzyć grafiki pracy zgodne z najnowszymi przepisami.

Zerknij poniżej, aby sprawdzić, jak wyglądają grafiki generowane w naszym programie.

grafik pracy excel zasady kodeks pracy grafiki firmy

Oceń artykuł

słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *