Jak zmieni się Kodeks Pracy w 2018 roku?

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o różnych zmianach w Kodeksie Pracy. Informacje tego typu wzbudzają sensację, bo najczęściej rzekome zmiany są niekorzystne albo dla pracodawcy – bo nakładają dodatkowe obowiązki lub wpływają na planowanie czasu pracy w taki sposób, że spowodować by to mogło zwiększenie kosztów pracy w przedsiębiorstwie, albo dla pracownika. Ostatnio sensację wzbudził sam wiceminister, prof. Marcin Zieleniecki. W wywiadzie, którego udzielił na łamach “Dziennika Gazety Prawnej” powiedział, że wymiar urlopu będzie mógł być wyższy lub niższy niż ten przewidziany w Kodeksie Pracy, jeśli tak byłoby ustalone w układzie zbiorowym (porozumienie między pracodawcą a związkiem zawodowym). W tym artykule dowiesz się, jak zmieni się Kodeks Pracy w 2018 roku.

Komentarz ministerstwa

Temat natychmiast podjęły media. Alarmowały, że niektórzy pracownicy będą stratni po wprowadzeniu zmian. W efekcie tych doniesień Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – opublikowała komunikat, w którym oświadczyła, iż żadne zmiany nie będą mieć miejsca.

Przestroga na przyszłość

Takie sytuacje powodują, że przeciętny przedsiębiorca ma nie lada kłopot. Z jednej strony wypada śledzić, co mówią media, by odpowiednio wcześniej przygotować się do ewentualnych zmian pod kątem operacyjnym jak i finansowym, z drugiej strony nieprawdziwe informacje głosi sam minister. Zasad tworzenia grafików pracy i tak jest już bardzo dużo… Szum medialny sprawia, że nigdy nie ma pewności. Co w tej sytuacji zrobić?

Jeśli nie chcesz niepotrzebnie denerwować się szumem medialnym, śledź nas na Facebooku. Publikujemy tam pomocne i wyłącznie sprawdzone informacje. 

Jeśli natomiast chcesz mieć pewność, że grafiki pracy w Twojej firmie będą zawsze zgodne z obowiązującą wersją Kodeksu Pracy bez poświęcania dodatkowego czasu, rozważ wypróbowanie naszego programu w swojej firmie.

Pamiętaj, to na nas spoczywa konieczność wbudowania wszystkich zasad tego obszernego aktu prawnego w program tak, aby wszyscy nasi Klienci, w tym bardzo duże firmy, np. Hotele Radisson Blu czy Flying Tiger Copenhagen, mogli w spokoju i szybko tworzyć grafiki pracy zgodne z najnowszymi przepisami.

Zerknij poniżej, aby sprawdzić, jak wyglądają grafiki generowane w naszym programie.

grafik pracy excel zasady kodeks pracy grafiki firmy

Oceń artykuł

słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *